Кампанія декларування – 2024
До уваги суб’єктів декларування!
Відповідно до частини першої статті 45 Закону України „Про запобігання корупції” (далі – Закон) особи, зазначені у пункті 1, підпунктах ”а”, ”в”-”ґ” пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.
Звертаємо увагу, що з 1 січня до 31 березня 2025 року включно суб’єкти декларування повинні подати щорічні декларації за 2024 звітний рік.
З оновленими роз’ясненнями Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України „Про запобігання корупції” стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку) можна ознайомитися в Базі знань НАЗК за посиланням https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/
Заповнення чергової декларації починається із входу до Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр декларацій).
Як перевірити термін дії вашого кваліфікованого електронного підпису (КЕП), що робити, якщо він закінчився, як отримати новий КЕП, а також які кроки треба зробити в разі зміни особистих даних, втрати доступу до пошти чи номера телефону – відповіді на усі ці питання ви знайдете за посиланням https://nazk.gov.ua/uk/rekomendatsiyi-pry-roboti-z-yedrd/
Для полегшення процесу заповнення декларації, ви можете скористатися в Реєстрі декларацій спеціальною функцією „Дані для декларації”.
Функція „Дані для декларації” дає змогу автоматично отримувати інформацію про активи і доходи суб’єкта декларування та членів його сім’ї з інформаційно-комунікаційних і довідкових систем, реєстрів, банків даних, до яких НАЗК має автоматизований доступ.
Важливо! Довідка „Дані для декларації” за відповідний звітний період формується лише один раз.
Увага! У Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (ДРФО), з якого НАЗК отримує дані про доходи та суми сплачених податків, може бути неповна інформація.
Тобто у даних, сформованих до 20 лютого поточного року, можуть бути відсутні відомості про отримані доходи за IV квартал звітного року.
Нове! Автозаповнення декларації.
Відтепер завдяки цій функції можна автоматизовано частково заповнити чернетку декларації. Отримати більше інформації з цього питання Ви можете на вебсайті НАЗК https://nazk.gov.ua/uk/novyny/avtozapovnennya-deklaratsii-nazk-prezentuvalo-novu-funktsiyu/
Увага! Якщо ви виявили помилку у вже поданій декларації, подати виправлену можливо впродовж 30 днів після подання декларації.
Нагадуємо, що для окремих категорій декларантів обов’язок подання декларацій відтерміновано. Їм необхідно подати декларації не пізніше ніж через 90 днів після припинення або скасування умов, що надають це право.
Інформацію з цього питання ви можете отримати за посиланням https://nazk.gov.ua/uk/novyny/kampaniya-deklaruvannya-2024-dlya-kogo-vidterminovano-obov-yazok-podachi-deklaratsiy/
Отримати роз’яснення щодо заповнення декларації можна:
звернувшись до уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції у виконавчому комітеті Самарівської міської ради: за е-адресою nov_org_otdel@ukr.net. Консультації надаються в робочі дні з 8:00 до 17:00;
за телефоном контакт-центру НАЗК (044) 200-06-94;
за адресою support@nazk.gov.ua до служби технічної підтримки;
у пошуку за ключовим словом у базі знань НАЗК за посиланням: https://wiki.nazk.gov.ua/
Семінар «Заповнення електронних декларацій: новації та інструменти для спрощення»
Посібник щодо декларування станом на 28.01.2025
Як сформувати довідку “Дані для декларації”: покрокова інструкція
Обов’язок декларування військовослужбовцями і членами їх сімей: ключові аспекти
Декларування кредитів, позик та поруки: ключові аспекти
Роз'яснення НАЗК від 30.12.2024
Автозаповнення декларації: НАЗК презентувало нову функцію
Декларування: що змінилося при повідомленні про суттєві зміни в майновому стані?
Відновлення е-декларування: як вилучити декларацію з відкритого доступу?
Відновлено спеціальні перевірки: що змінилося?
Відновлення е-декларування: як виправити декларацію, подану під час війни?
НАЗК вчергове доповнило функцію «Дані для декларації»: що додалося?
Як декларувати місце проживання в період війни?
Нормативно-правова база: